O škole

Podívejte se jak vypadají naše pobočky a hlavní budovy školy. Najdete zde i jak se na jednotlivá místa dostanete.

Hlavní budova Botevova

Hlavní budova školy na ulici Botevova, která byla úspěšně rekonstruována v roce 2004 a rozšířena o horní koncertní sál.

Škola v Botevově ul. pohled zezadu Přední pohled na školu v Botevově Koncertní sál v Botevově ul. Sál ve stolovací úpravě Čelní pohled na školu na jaře

Zde se vyučuje:

 • taneční obor,
 • výtvarný obor,
 • literárně dramatický obor
 • a hudební obor: klavír, klávesy, varhany, akordeon, housle, viola, violoncello, kontrabas, kytara (akustická, elektrická, basová), zobcová a altová flétna, příčná flétna, hoboj, klarinet, saxofon, trubka, sólový, komorní a sborový zpěv, elektronické zpracování hudby a zvukové tvorby (EZHZT).

Dále zde probíhá výuka:

 • orchestrální hry,
 • interpretačního semináře,
 • sborového zpěvu,
 • různých komorních uskupení
 • a dalších hudebních povinně volitelných předmětů.

Pobočka: Frýbortova

Pobočku Frýbortova najdete hned vedle základní školy Filosofská a poblíž základní školy Jílovská (adresa: Filosofská 882/1). Malá vilka v šesti třídách nabízí prostor na individuální výuku ve hře na klavír, housle, kytaru, zobcovou flétnu, trubku, hoboj. Dále zde probíhá kolektivní výuka hudební teorie (1. a 2. ročník) a přípravné, předpřípravné hudební výchovy.

Pobočka: Školní

Pobočku Školní najdete v klidné části Braníka ve Školní ulici číslo 24. V rodinném prostředí patnácti tříd probíhá individuální výuka ve hře na klavír, klávesy, akordeon, housle, violoncello, zobcovou a altovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, lesní roh, pozoun, tubu, kytaru akustickou, bicí nástroje a sólový zpěv. Dále zde probíhá kolektivní výuka hudební teorie a přípravné hudební výchovy. 

Pro mladé muzikanty je zde komorní koncertní sál.

Dále zde probíhá výuka:

 • big bandu,
 • různých komorních uskupení
 • a dalších hudebních povinně volitelných předmětů.

Pobočka na Braníku - celkový pohled Pobočka na Braníku - čelní pohled Malý koncertní sál na Školní ul.

Detašované pracoviště

Základní umělecká škola Adolfa Voborského rozšířila výuku ve hře na zobcovou flétnu, trubku a hoboj v ZŠ Janošíkova v Praze 4, Krč.

Historie školy

Vyučování bylo zahájeno v září 1945. Hlavní nástrojová výuka byla hra na housle a klavír. Městská hudební škola v Modřanech jako soukromé učiliště byla v letech 1945-1947 spravována jeho vedoucím učitelem Ferdinandem Benáčanem, který ji vedl po stránce finanční, administrativní i organizační.

V roce 1947 byl na škole ustaven dětský pěvecký sbor pod vedením učitele Adolfa Voborského, po kterém byla později škola pojmenována.

V roce 1949 byla městská hudební škola přejmenována výnosem MŠ na Městský hudební ústav. Jejím ředitelem byl jmenován Ferdinand Benáčan.

V roce 1951 byly Městské hudební ústavy zestátněny a přejmenovány na Hudební školy.

V roce 1957 byla provedena další reorganizace hudebního školství a byla zavedena desetiletá výuka.

Po další reorganizaci v roce 1961 byla zřízena Lidová škola umění se sídlem v Modřanech a pobočkami v Černošicích, Kunraticích, Davli, Libčicích, Nebušicích, Radotíně, Řevnicích, Stodůlkách, Roztokách, Vraném, Zbraslavi a Jilovém. Bylo zavedeno jednotné vedení LŠU a ředitelem pro okres Praha západ byl jmenován Ferdinand Benáčan.

Ukázalo se však, že z organizačního hlediska nelze zvládnout tolik škol na tak rozlehlém území, proto v roce 1963 dochází k rozdělení školy na 3 oblasti.

V roce 1965 odchází do důchodu Ferdinand Benáčan a novým ředitelem pro oblast Modřany je jmenován Dr. Bedřich Čapek.

Po jeho odchodu nastupuje na místo ředitele Ladislav Vítů, kterého v roce 1985 vystřídal Karel Karták. Za jeho vedení přešla škola do právní subjektivity a Lidové školy umění byly v roce 1991 přejmenovány na Základní umělecké školy. V roce 1996 byla zrušena mateřská škola Botevova a její budova byla poskytnuta této umělecké škole.

Od 1. září 1998 nastupuje na místo ředitele PhDr. Zbyněk Císař. 27. listopadu 2004 byl slavnostním koncertem zahájen provoz víceúčelového sálu v Botevově ulici. Tento sál byl vybudován v objektu bývalé mateřské školy, ve které Základní umělecká škola sídlí.

V současné době používá Základní umělecká Adolfa Voborského vedle hlavní budovy školy v Botevově ulici tři detašovaná pracoviště.

Pobočku v Braníku, pobočku ve Frýbortově ulici a několik tříd pro výuku v ZŠ Janošíkova.

Od listopadu 2007 byl do funkce ředitele školy jmenován Petr Drešer.

Aktuální akce

Momentálně žádné akce nejsou.

Kontakt

ZUŠ Adolfa Voborského
Botevova 3114
143 00 Praha 4-Modřany 
tel.: 241 764 169

ředitel:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
zástupkyně ředitele:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.